אטרקציות לכל המשפחה בצפון

רובם הגדול של הצימרים בישראל נמצא בצפון הארץ. אזור זה משופע בטבע ירוק ומרגיע המאפשר לכולנו הזדמנות לשכוח את טרדות היום יום ולהינפש. לכן, רוב הסיכויים הם שתתארחו באחד מן הצימרים הרבים הקיימים בצפון. אם אתם נופשים בצימר ביחד עם הילדים ומעוניינים בחוויה משלימה שתפיג את השעמום ותעסיק את ילדיכם, תוכלו למצוא שפע של אטרקציות מבית צופית בצפון הארץ. כמעט בקרבת כל צימר בצפון תמצאו פעילויות שיתאימו לטעם שלכם, לגיל המבוקש ולרמת הקושי.

אטרקציות בצפון יכולות לבוא גם בפני עצמן. לא חייבים לשלם כל כך הרבה כסף עבור כל בני המשפחה על מנת ליהנות מבילוי משותף.

בחרתי לספר על אטרקציה חביבה המשלבת בתוכה חיבור שורשי אל הטבע:

ביקור בבית הבד שברמת הגולן.

בית הבד הזה הוא למעשה חווה חקלאית שעיסוקה הוא גידול של זיתים

מזנים שונים המפוזרים בין כפרים עתיקים באזור. בבית הבד קיים גם מפעל לייצור שמן זית ומרכז מבקרים הקיים בקצרין.

אילו פעילויות קיימות במרכז המבקרים?

אפשר לסייר בין המכונות המפיקות שמן מן הזיתים ולטעום משמני הזית השונים. תוכלו לצפות בדגמים עתיקים של בתי בד, חלקם מקוריים. כך תתאפשר לכם הזדמנות ללמוד כיצד הפיקו שמן זית בימי קדם. תוכלו גם לצפות בסרטון המסביר על תהליך הפקת שמן הזית מהרגע שבו הזיתים נכנסים למכונה ועד הרגע שבו השמן יוצא ממנה. בבית הבד קיימת גם חנות. תמצאו בחנות שמן זית ומוצרי טיפוח המופקים ממנו.

אם אתם רעבים, תוכלו לסעוד את לבכם במסעדה המקומית הכשרה.

במתחם קיימים שירותים לנוחיותכם, שירותי נכים וחנייה מסודרת בשפע. כמו כן, המקום נגיש לבעלי מוגבלויות.

והכי משמח לדעת שהכניסה למרכז המבקרים חופשית!

אטרקציה נוספת הנמצאת בצפון שתאפשר לכם חיבור לטבע, לריחות לצבעים ולטעמים היא בוסתן הגליל. זהו אתר אטרקציות בעין זיוון שברמת הגולן. הפעילות המרכזית הפופולרית ביותר היא קטיף דובדבנים והיא נערכת בחודשים מאי-יוני. כמו כן, קיים קטיף מפירות העונה. כל פרי בשל בעונתו: דובדבן מתוק, דובדבן חמוץ, פטל, חזרזר, אגס אסייני, אפרסקים, נקטרינות, ענבים, תאנים ותפוחים בכל מיני צבעים.

גודל הבוסתן כמאה דונמים ובמתחם אפשר ליהנות גם מפינות חי ופינות ליטוף, רכיבה על סוסים, אפיית פאי, הכנת תה מצמחים מקומיים, סיור בעגלת סוסי פוני ועוד. ההורים יוכלו בינתיים לנוח בבית קפה סמוך או על ערסל בשטחים מוצלים. בילוי נעים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *